Na awaryjne sytuacje

Na awaryjne sytuacje

Wiele przemysłowych działalności opiera się na ciągłej dostawie prądu.

Do tego stopnia jest to konieczne, że fabryki takie, czy zakłady pracy nie mogą pozwolić sobie przerwy w dostawie energii elektrycznej z miejskiej sieci i muszą posiadać własne agregaty prądotwórcze, które będą w stanie uzupełnić braki w przypadku jakiejś awarii sieci przesyłowej.

Takich biznesów jest bardzo dużo

Przykładowo nawet hurtownia spożywcza handlująca lodami nie może są pozwolić na wyłączanie prądu. Nie tylko w przemyśle, czy handlu jest to istotne, ale też w innych instytucjach. Najbardziej rzucającym się w oczy przypadkiem, gdzie agregaty prądotwórcze są niezbędne, są szpitale.

Dziewczyna puszcza oko

Mało tego, w nich nie tylko mają one zastępować na krótko produkcję prądu, ale muszą być tak skorelowane z systemem, aby włączyły się od razu automatycznie, aby nawet na dwie sekundy nie było przerwy w dostarczaniu energii elektrycznej. Agregat prądotwórczy zwykle jest napędzany przez paliwo ciepłe – benzynę i olej napędowy.

Jeśli więc w zakładzie przemysłowym

Nie można sobie pozwolić na długą przerwę w trakcie której nie będzie prądu, trzeba tez pamiętać, aby ta benzyna czy ropa była zawsze na miejscu. Dzięki temu spalinowe agregaty prądotwórcze będą mogły być zawsze odpalone, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Oby sytuacji tych było jak najmniej. Niemniej jednak pewne jest, że taka sytuacja wcześniej czy później się przydarzy i należy być na nią odpowiednio przygotowanym. Warto już teraz kupić wszystkie niezbędne zestawy i podłączyć je do instalacji elektrycznej.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *