Gaz do samochodu? Czemu nie

Gaz do samochodu? Czemu nie

Jak zaoszczędzić na eksploatacji samochodu w dobie ciągle rosnących cen benzyny? Przecież przez ostatni rok ceny poszły niemal o złotówkę w górę za litr paliwa. Mieszkańcy Krakowa liczą pieniądze, więc to odnotowali.

Co prawda na najlepszych uniwersytetach świata trwają prace nad nisko kosztowym paliwem, jakim może być wodór płynny, ale nie są one jeszcze dostatecznie zaawansowane i przyjdzie nam na ich efekty jeszcze chwilę poczekać.

Można zdecydować się na niekonwencjonalny środek napędzający auta, jakim jest gaz do samochodów, który zamontujemy w każdym praktycznie serwisie samochodowym.

W Krakowie wiele serwisów takie usługi oferuje

Powinny to przemyśleć przede wszystkim te osoby, które samochodami jeżdżą przede wszystkim po mieście, gdzie jak wiadomo, spalanie benzyny jest relatywnie wysokie, ponieważ auto musi ciągle zwalniać i przyspieszać, przez co silnik pracuje na różnych biegach i ciągle zmienia obroty.

Dokładniej wam to wyjaśni mechanik w dobrym serwisie samochodowym W takiej sytuacji idzie więcej paliwa, niż na trasie, gdzie obroty silnika i styl jazdy jest dość równomierny. Jako, że auto gas jest paliwem dużo tańszym, niż wytwory rafinerii, do miasta nada się idealnie.

Czas na naprawy w serwisie samochodowym

Ludzie, którzy byli w serwisie samochodowym

Pamiętajmy zresztą, że instalacja auto gas nie pozbawia naszego auta zasilaniem benzyną. Zbiornik wciąż jest ukryty w podwoziu i możemy oba rodzaje paliw stosować wzajemnie. Jeśli ktoś uważa, że gaz lpg jest niebezpiecznym rozwiązaniem, myli się.

Stosowany on już jest kilkanaście lat, instalacja jest praktycznie bezawaryjna, a tyle po Krakowie jeździ się samochodem. Jeśli coś się nam popsuje w samochodzie w najbliższym czasie, to raczej nie będzie to auto gas, ale jakieś tradycyjne usterki wyjdą na jaw.

Paliwo to jest dostępne niemal na każdej klasycznej stacji benzynowej w Krakowie a w terenie przy trasach można spotkać również dodatkowe punkty, gdzie auto gas można zatankować.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *